Co je to daršan?

Daršan je tichý dar milosti a Světla, předávaný skrze Matčin koncentrovaný pohled a dotyk. Světlo rozpouští nahromaděné překážky a návyky a zvolna proměňuje celou bytost. Daršan probíhá v tichu. Bližší informace o jeho průběhu si přečtěte nebo stáhněte zde. Prosíme každého, aby se před daršanem s těmito informacemi seznámil. Najdete zde odpovědi na většinu otázek, na které se nás ptáte!

Etiketa daršanu

Vstup na daršan je zdarma. Nutná je pouze rezervace, protože počet míst je omezený.

✴ Každý může obdržet denně jen jeden daršan, není povolena ani přítomnost v místnosti při následujícím daršanu. Pokud je Matka na cestách dává během své celé návštěvy každému pouze jeden daršan.

✴ Návštěvníci by měli být schopni alespoň hodinu a půl tiše sedět a jejich zdravotní stav by měl být takový, aby během daršanu nerušili. Přijďte normálně oblečeni, v čistých ponožkách a s umytými vlasy. Před vstupem nezapomeňte vypnout svůj mobilní telefon.

✴ Matka doporučuje před daršanem a také po jeho obdržení zůstat v tichosti – jít do svého nitra, meditovat, dělat džapu. Pokud je to jen trochu možné, zůstaňte až do ukončení celého daršanu – daršan trvá většinou 1,5–2 hodiny.

✴ Děti se mohou zúčastnit daršanu v doprovodu rodičů, ale jen tehdy, jsou-li schopny samostatně obdržet daršan. Dostávají ho přednostně a přibližně po půlhodině mohou odejít. Po celou dobu by ale měly být schopny tiše sedět. Pokud jdete na daršan s dětmi, zaregistrujte je společně s vámi jako další účastníky a u jejich jména zaškrtněte políčko dítě a uveďte věk – viz Daršany pro děti v ČR

✴ Děti ve věku do 12 let je také možné zaregistrovat na dětskou meditaci – viz Daršany pro děti v Německu. Platí pouze při daršanech v německém Schaumburgu.

✴ Osoby na invalidním vozíku bohužel nemohou dostat osobní daršan, sedí však blízko u Matky a mohou přijmout kolektivní daršan s ostatními v daršanové místnosti.
Když mají lidé tichou mysl, dostávají více. Když jsou neklidní, nemohou vnímat to, co dávám. Dávám, co mohu, a to, co člověk skutečně potřebuje a je-li dotyčný tichý, pak si může být tohoto procesu vědom.